Alışverişte Kız / Erkek bebek annesi olmak ?

Anne olmayı ilk istediğimde, hayalim bir kızım olmasıydı. Hatta doktorum kontrolde ilk  “erkek “  dediğinde, başımdan aşağıya kaynar sular dökülmüş, sonraki birkaç kontrolde ısrarla hep cinsiyeti sormuştum.

Şimdi bakınca, nasıl da gereksiz geliyor. Hatta oğlum olmasına o kadar alıştım ki; kız bebek fikri bana çok uzak geliyordu…

Ta ki bir arkadaşımın kızına hediye almak için; alışverişe çıkana kadar.

Erkek bebekler için belli başlı seçenekler varken, kız bebekler için skala öyle geniş ki! Bir çoğunu benim bile giymek isteyeceğim cinsten.

Eminim, benim gibi gezerken, “şunu anneler için yapsalar da giysem” düşüncesine kapılanlar çoktur aramızda.

Aslında kız bebekler/çocuklar için seçeneğin çok olması iyi mi, kötü mü ? O konuda pek de emin olamıyorum; çünkü insanı iki kat alışverişe itiyor bu kadar seçenek.

Ben bile hediye alırken o kadar çok kararsız kaldım ki! Sanırım, kendi bebeğime alıyor olsam; kız reyonunda ne var ne yok toplar çıkardım. 🙂

Kız babalarının işi, iki kat zor olmalı bu anlamda.

Bir kızım olsa, tütüler içinde hareket etmesi, oturup kalkması zor olan giysileri pek tercih etmeyecek olsam da dolabını bolca cicili bicili, rengarenk, parıl parıl parlayan giysiler süslerdi.

Bakar mısınız? Aldığım bir hediye ile ne hayallere kapıldım. Hatta, “ikinciyi artık düşünsem mi?” sorusu bile aklımdan geçmiş olabilir. 🙂

Beni bu kadar heyecanlandıran hediyeyi merak edeceğinizi düşünerek;  hediyemi vermeden önce fotoğrafını çektim bile!

Tercihim, bu cici tulum ve görür görmez boğumlu bacaklarda hayal ettiğim bu ayakkabılardan yana oldu.

ekran-resmi-2016-11-17-17-30-57

Merak ettiğim bir şey var anneler? Bir hediye seçerken her daim,  “Kendime alsam, bunu alırdım.” diye,  düşünerek seçim yaparım. Sizlerde de bu var mı? Yoksa nasılsa, “hediye” der, çok vakit harcamadan elinize geleni alıverir misiniz ?

Ben özenle seçim yaptığım için bana da özenli, zevkli hediyeler gelsin isterim her zaman 🙂

ekran-resmi-2016-11-17-17-31-07

ekran-resmi-2016-11-17-17-31-16

Bu tarz hediyelik alışverişler yaptığımda genelde Lc Waikiki tercih ediyorum; çünkü öncelikle;

– Bebekler/ Çocuklar için ürün çeşitliliği çok fazla,

– Çok sayıda mağazası olduğundan ulaşılabilirliği en kolay mağazalardan biri,

– Hem de fiyat-kalite performansından oldukça memnunum.

Düşündüğünüz zaman,  özel bir günde çok bilmediğimiz bir markadan gelen bir hediye, çocuğunuza olmayabilir, beğenmeyebilir ya da başka bir ihtiyacı için değiştirmek isteyebilirsiniz. Çocuklu bir annenin kolayca ulaşabileceği bir yer olmadığında, bu çoğu zaman mümkün olmuyor. Hediye, başka birine hediye edilmek üzere dolabın derinliklerine terk ediliyor. Bu durum başıma geldiğinden benim önemsediğim bir konudur.

 

Bir de kasalarda hep dikkat ettiğim bir şey var ki, erkek anneleri üç-beş parça bir şeyler alırken; kız anneleri alışveriş sepetlerini doldurdukça dolduruyor. Çeşitliliğin çok olması, insana ihtiyaç dışı şeyler de aldırabiliyor çoğu zaman.

Son dönemlerde kız annelerinde gözlemlediğim kadarıyla, “ erkek reyonlarından alışveriş yapma” durumu da hızla artıyor. Kız reyonlarından taytlar, eşofmanlar alan bir erkek annesi olarak; belki de gelecekte kız erkek ayrımı pek kalmayacak, mağazalar, unisex ürünlerle dolacak diyebilir miyiz ?

Kim bilir…