Alışveriş, Anne Bebek, Bebek Bakımı, Tavsiyeler

Bebek Odası Tercihim

BEBEK ODASI..Bebeğimin odası..Ayy nasıl olsa? Ne renk olsa? Şu mu daha kullanışlı yoksa bu mu? : )
Kimine göre bu hiç önemli bile değilken, kimi annenin en çok özendiği hazırlık olabilir. Benim öyleydi.. Odası için çok araştırmış, çok kararsız kalmış, pinterestte bebek odalarına bakarken çok uykusuz kaldığım olmuştur.
İyi ki de öyle olmuş çünkü odasında alıp, kullanıp memnun kalmadığım hiçbir şey olmadı. Hala birkaç değişikle severek kullanmaya devam ediyorum. Yakın zamanda yeni halini de sizlerle paylaşacağım ama öncesinde ilk halini görmenizi istedim..
Bebek odası deyince, oda fiyatlarına bakınca uçuk fiyatlar çıkabiliyor insanın karşısına.. Ağır ağır yerinden kıpırdamayan, bir bebeğin kullanacağı unutulmuş şah şahlı mobilyalar.. Bu tarzın seveni de çoktur eminim. Ya da iyisi olsun, varsın pahalı olsun diye düşünenler.. Ben aksini düşünenlerdenim.
Çünkü bebek odası maksimum 2-3 yıl sonra çocuk odasına dönüşecek ve zevkler ihtiyaçlar farklılaşacak. Belki de çocuğunuz beğenmeyip Barbie’li , Arabalı odalar isteyecek..
Bunları düşünerek oda yapmamak, ya da yapacaksak daha uygun fiyatlı ancak kullanışlı şeyler tercih etmemiz gerektiğini düşünüyorum.
Ben hem fikrime hem de zevkime hitap ettiği için, fiyatları da çok uygun ve sonradan ek ürünlerle değişip, farklılaşabildiği için, bebek güvenliği adına duvara monte edilebildiği için tercihimi ‘İKEA’ dan yana kullandım. Ve iyi ki de öyle yaptım.
Ben Mete’nin bebek odasını kafamda tasarlarken daha sonrasında nasıl değişiklikler yapabileceğimi de o zamanlardan düşünmüştüm. Birkaç ek parça ilavesiyle odasını daha da kullanışlı hale getirdim şuan..
Onu daha sonra paylaşacağım.. Şimdi gelelim odasının ilk haline..

 

1

3

4

6

7

9

10

11

15

18

19

22

24

 

26

27

28

30

31

 

Odadaki tüm mobilyalar: İkea,

Perde, Kırlent ve Sepet fırfırlarında kullanılan kumaş: İkea,

Halı- Sepet : English Home,

Duvar Kağıdı : İnternetten aldım fakat site adını hatırlamıyorum

 

admin

İmren Gürsoy, sosyal bir blogger. Hayatını dolu dolu yaşayan ve bu doluluğun bir kısmını insanlarla paylaşmak isteyen sevimli insan

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın