Bu Kızın Öyküsü

BELGESEL ÖNERİM : “BU KIZIN ÖYKÜSÜ”

Bu sıralar farklı ve etkileyici bir şeyler izlemek isteyenlere özel, beni son zamanlarda gerçekten çok etkileyen bir yapımı bu gün size tanıtacağım. “Bu Kızın Öyküsü” Türkiye’den dokuz farklı genç kadının başka kadınlara ilham verebilecek etkileyici hayat hikayelerini anlatıyor.
Elidor’un katkılarıyla BluTV yayınlanan bu serinin haberleri çıkmaya başladığından beri ilk bölümünü merakla bekledim ve sonunda yayınlandı

Artık her perşembe yeni bölümleriyle ekranlarda olacakmış.
Bir kadın olarak ilk bölümde Begüm’ ün başarı öyküsü beni gerçekten çok etkiledi. Bir kadının küçük bir girişimi, birçok kadını ve hatta bir çok aileyi nasıl da mutlu ediyor. Tıpkı Begüm gibi hepimizin ‘ ya vazgeçeceğim, ya devam edeceğim ‘ dediği bir sürü şey oluyor hayatımızda. Vazgeçmemek ve bir şeyi gerçekten çok istemek de başarıyı beraberinde getiriyor. Başarıların daim olsun Begüm..

Ben hikayeler kadar çekimler, sahneler ve müzikten de çok etkilendim.

Merak Edenler İçin Spoiler İçermeyen Kısaca Bu Kızın Öyküsü:
Elidor’un sponsorluğunda hayata geçen biyografik belgesel serisi dokuz farklı genç kadının hikayesini, 15 dakikalık bölümler halinde BluTV ekranlarına getiriyor. Kim bu başarılı kadınlar? Derseniz….

Tasarımcı Begüm Cana Özgür, fotoğrafçı Emel Ernalbant Bulgu, Kick Box – Muay Thai antrenörü Gözde Mimiko Türkkan, itfaiyeci Hülya Doğan, müzisyen Karsu Dönmez, milli atlet Mizgin Ay, model Öykü Baştaş, balon pilotu Süreyya Karagöz ve milli paralimpik atlet Tuğçe Akgün’ün kendi anlatımlarıyla tanık olduğumuz hikayelerin ortak noktası, hayatta kendi yolunu çizen, engellerin üstüne giden, kendi iç seslerini dinleyen, kendi dönüşümlerine çevrelerini de dahil eden kadınlar olmaları.

Belgesel’de Sezen Aksu Damgası!
Dokuz hafta boyunca ekrana gelecek serinin her bölümü bir Sezen Aksu şarkısının da yeni yorumunu içeriyor. Bu ilham veren projenin tasarımını Sami Basut, yönetmenliğini Çağatay Kaya, proje geliştirme ve senaryo çalışmasını ise Zeynep Erekli üstlenmiş.

Kadınların başarı ve ilham dolu hikayelerini izlemek için mutlaka BLU TV’ye bir bakın derim. Belgeseli izleyenlerin ise yorumlarını bu postun altına bekliyorum
Şimdiden iyi seyirler!