Yemek Tarifleri

Da Vinci Kids

Teknoloji çağındayız. Hepimiz bir şekilde bu ağın içindeyiz, çocuklarımız da buna dahil.
Peki bizler bu kadar aktif teknoloji kullanırken çocuklarımızı ne kadar uzak tutabiliyoruz?

Malesef ki bir şekilde telefon ve tabletle haşır neşir oluyorlar. Bazen videodan videoya geçerken izlememesi gereken videolara da denk gelebiliyorlar. Ya da oyun oynarken yaşlarına uygun olmayan reklamlara maruz kalabiliyorlar.

Bu noktada kontrollü internet kullanımı ve güvenilir uygulamalar çok önemli.
Eğer güvenilirliği yanında bir de öğreticiyse tadından yenmez.

Geçtiğimiz günlerde tam da böyle bir uygulamayla tanıştık.
Da Vinci Kids Mobil uygulaması.
Çocuklara güvenli internet kullanımı yanında bir de bilim ve teknolojiyi sevdirebileceği harika videolar var içeriğinde.
Hatta biz de Mete ile uygulamadan da esinlenerek güzel bir deney yaptık ve suyun kaldırma kuvvetiyle ilgili bilgi edinirken, uygulayarak da konuyu pekiştirdik.

6-12 yaş arası meraklı çocuklara yönelik dünya, insan ve bilim ile ilgili yenilikçi medya içerikleri ve programları hazırlayıp sunan faydalı bir uygulama.
2007 yılından bu yana ‘eğlenerek ve uygulayarak öğrenme’ metodunu benimseyen Da Vinci Media’nın dünyaca ünlü ve ödüllü eğitim içerikleri, bugün 100’den fazla ülkede yayınlanmakta ve çocuklara keşfedecekleri yeni dünyaları gösteriyor.
Da Vinci Kids, dünyanın işleyişine merak uyandırırken düşündüren eğitsel video içeriklerle çocuklara aktaran ve eğlendirirken öğreten reklamsız güvenli bir mobil uygulama.
Eğer bilim ve teknolojiye de düşkün bir çocuğunuz varsa mutlaka tavsiye ediyoruz.

admin

İmren Gürsoy, sosyal bir blogger. Hayatını dolu dolu yaşayan ve bu doluluğun bir kısmını insanlarla paylaşmak isteyen sevimli insan

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın