Anne Bebek, Tavsiyeler

Evde Kum Havuzu

Biz annelerin en çok ihtiyacı olan şeylerden birisi de zaman.. Genelde hiç bir şeye vakit yetmiyor,yetişemiyoruz. Yapılacakların birine yetebilsek diğerine az geliyoruz.. 

Çocuklarımız da bu koşturmaca içerisinde oradan oraya savruluyor ya da savrulan biz oluyoruz.. Ben savrulanlardanım mesela çok özeniyorum kendi hayatına bebeğini adapte edebilenleri, ben bebeğimin hayatına adapte olanlardanım daha çok.. 

Hep yetmeye çalışıyoruz işte bir şekil..

Çoğu zaman elimize kitabımızı alıp okumayı bırakın, kahvemizi sıcak bile içemiyoruz. Hatta bazılarımız için kahve içebilmek bile lüks olabilir..

Bitmek bilmeyen ev işlerini hiç saymıyorum bile..

Hal böyle olunca ben de oğlum Mete’ yi kendi başına uzunca zaman geçirip oynayabileceği, hem de eğleneceğini bildiğim şeylere yönlendirmeye çalışıyorum..

Çalışıyorum ki, iki sayfa kitap okuyup kahvemi sıcacık yudumlayabileyim..

Benim oğlan Başak burcunun tüm titizliğini almış olacak ki elinin kolunun kirlenmesine tahammül edemez. Bu yüzden de öyle kumdur topraktır pek sevmez.. Ben de hem oynamaya, kirlenmeye alışsın hem de kendi kendine de biraz vakit geçirsin istediğimden kocaman bir plastik kutu aldım. ( saklama kabı gibi olanlardan) İçini kumla doldurup koydum balkona.. O oynarken ben de hem onu izleyip biraz temiz hava alırken, bir yandan da kitabıma bakıyorum, maillerimi okuyorum falan.. Ona da bana da iyi geliyor.. 

Bu önerimi instagramdan paylaştığımda çok güzel tepkiler aldığım için buraya da koymak istedim.
Çünkü artık parklar bile eskisi gibi kum zeminli değil.. 

admin

İmren Gürsoy, sosyal bir blogger. Hayatını dolu dolu yaşayan ve bu doluluğun bir kısmını insanlarla paylaşmak isteyen sevimli insan

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın