Yemek Tarifleri

Komili Bebe Bebek Bezi Deneyimlerim

Bebek bezinden muzdarip kaç anne var aramızda ?

Aradığı bezi hala bulamayan? Kullandığı bezden memnun kalmayan?  Anne adayı olup da bebek bezi araştıran ?

 

Bu sorulara bir çok annenin;  “-Ben “ dediğini duyar gibiyim. Ben de bu annelerden biriyim ve kullandığımız bezi markette bulamamak da en büyük korkularım arasında 🙂

Oğlum Mete artık 2 yaşında, haliyle bir çok markayı deneme şansım da oldu. Bir çoğu hüsranla sonuçlanmasına rağmen, komili bebenin yeni çıkardığı bezden oldukça memnun kaldım. Marka zaten yıllardır evimde güvenle kullandığım bir marka, bu sebeple kullanırken de hiç tereddüt yaşamadım.

 

Paketi açtığında insanın yüzüne çok hoş bir koku çarpıyor. Elinize alıp önünü, arkasını şöyle bir incelediğinizde yumuşacık bir yüzeyle karşılaşıyorsunuz. Üzerinde bir bebeğe bile bezini sevdirecek kadar sevimli kuzular var.  Sadece anneye değil, bebeğe de hitap etmeleri konusunu ise ayrıca sevdim.

Komili Bebek bezinde beni en çok cezbeden özellik; içeriğinin zeytinyağı kremli oluşu oldu. Çünkü özellikle yeni doğan döneminde; bebeğinin poposunu nemlendirmek için zeytinyağı kullanan bir anne olarak, harika bir detaydı bu.

Yeni doğan döneminde anneler ekstra daha bir pimpirikli olur. Bu sebeple doğal içerikli bir bez oluşu anneler için kesinlikle tercih sebebi bir özellik.

Aynı şekilde Komili Islak Havlu Sensitive’ in de içeriği zeytinyağlı, miss gibi bir kokusu var..

Oğlum Mete genel olarak hassas bir cilde sahip ve bezi uzun süre değişmediğinde poposu pişiğe meyilli, hemen kızarıklık oluşur. Komili bezi kullanmaya başladığımdan bu yana özellikle deniyorum ve pişik, tahriş gibi bir görüntü ile karşılaşmadım.  Bunu da kesinlikle içeriğindeki; zeytinyağı kremli yüzeye bağlıyorum.

 

Bir bez değerlendirmesinde en önemli şeylerden birisi de emiciliğidir benim için. Bazen bezini sık değiştiremediğim durumlarda; ya da kaka yaptığı zaman hemen fark etmediğimde, karşılaşmaktan hiç hoşlanmadığım bir manzaradır bezinin sızdırması. Hele ki dışarıdaysak hepimizi zor duruma sokan bir durumdur bu. Mete’nin de çok hareketli olduğunu göz önünde bulundurunca sızdırmayan bez bizim için imkânsız gibi bir şey. Komili bebe bebek beziyle bir süredir hepsini deneyimledim ve bezin özel emici bölgesi, kullandıkları bariyerlerinin yüksek oluşuyla sızıntıyı minimuma indirmişler. Bariyerleri yumuşak, tahriş etmediği gibi bebeği de rahatsız etmiyor.

Gelelim işin bütçe kısmına..

Daha önce denediğim bebek bezleriyle aynı segmentte olmasına rağmen; fiyat olarak biraz daha ekonomik. Aynı özelliklere sahip olup; zeytinyağı kremli yüzeyinin olması, üzerine bir de daha hesaplı olması aile bütçesini de kâra geçiriyor..

Sitelerini incelediğimde; komilibebe.com.tr sitesinde hem yeni anneler ve babalar, hem de anne adayları için çok faydalı bilgiler var.  Ayrıca hem kampanyalar hem de bebekle ilgili her türlü soruyu ortalama 48 saat içinde cevaplayan uzman doktorun olması da ilgimi çeken noktalardan..

 

Sosyal medya hesaplarında da düzenlediği yarışmalarla bir çok komili bebe ürünü kazandırıyor. Siz de katılmak isterseniz aşağıya linklerini ekliyorum.

 

https://www.facebook.com/KomiliBebe

https://www.instagram.com/komilibebe/

 

Bir bebek bezinden bekletiniz bunlarsa, Komili bebe bebek bezini sizde deneyimleyebilirsiniz.

 

Sevgilerle;

İmren GÜRSOY

admin

İmren Gürsoy, sosyal bir blogger. Hayatını dolu dolu yaşayan ve bu doluluğun bir kısmını insanlarla paylaşmak isteyen sevimli insan

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın