Yemek Tarifleri

Meyve suyu kutularıyla yaratıcılık

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeleri bir anne olarak benim de en çok önem gösterdiğim şeylerden biri. Bu yüzden yaratıcılığını kısıtlayacak engeller koymuyorum önüne. Aksine teşvik etmek için elimden geleni yapıyorum.
Ve genelde düşündüğü, yaptığı şeyler çok şaşırtıyor. Bazen bu nereden aklına geldi denecek cinsten şeyler olabiliyor 🙂 Gururlanıyor insan.
Çoğu zaman ben de ona bu konuda destek oluyorum.
Mesela geçtiğimiz günlerde pamuk ve boyalardan muhteşem bir gök kuşağı yapmıştık. Bugün de bir meyve suyu kutusundan yarış arabası yaptık 🙂
Daha sonra başka arabalar ve hatta kendi çizdiğimiz bir yol yapıp, arabaları yarıştıracağız.

WhatsApp Image 2017-10-03 at 10.38.15

Çocukların yaratıcılıklarını anneler kadar destekleyen bir marka olarak Dimes’ i de ayrıca tebrik etmek gerek.

Hayata Başka Bak sloganıyla tüketicisine ilham veren DİMES; hayata her zaman başka bakan çocuklardan ilham alıyor. Hayatın içerisinde küçük gözüken seçimlerin ve tercihlerin önemini ve hayata büyük güzellikler katma gücünü vurgulayan “Hayata Başka Bak” söylemi, hayatımıza güzellikler katan çocukların hayata bakışıyla farklı bir enerji kazanıyor.

Çocuklar günlük hayatlarında farklı farklı şeyler yapıyorlar; yeni oyunlar, oyuncaklar yaratmak gibi…
Aslında her çocuk farklı ama farklılıkları onları daha da güzelleştiriyor. Bu nedenle anneler çocuklarını cesaretlendirmeli ve hayata başka bakmalarını sınırlamamalı.

admin

İmren Gürsoy, sosyal bir blogger. Hayatını dolu dolu yaşayan ve bu doluluğun bir kısmını insanlarla paylaşmak isteyen sevimli insan

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın