Eğlenerek Öğreniyoruz

Play Doh’ un yeni serisi “ Şekil Ver & Öğren “ setleri sayesinde Mete ile bir süredir biraz aksattığımız anne-oğul saatlerinin tadını yeniden hatırladık. Bazen günlük koşuşturmalardan, işten güçten zaman ayıramadığımız, etkinlik hazırlayamadığımız, baş başa kaliteli zaman geçiremediğimiz ve en önemlisi öğretici bir şeyler katamadığımız günler olmuyor değil.

Çocukların dikkatleri bizler gibi değil hemen başka yöne kayabiliyor. O sebeple bir şeyler öğretebilmenin en iyi yolu oyun bence… Kendi kendilerine kurabildikleri oyunlar da önemli fakat ebeveynleri ile birlikte geçirdikleri zamanlar onlar için daha kıymetli.

 

Mete tam anlamıyla bir oyun hamuru tutkunu. Oyun hamurları da hayal gücü için, ince motor becerileri için, parmak kasları gelişimi için çok eğlenceli bir tercih. Özellikle Şekil Ver & Öğren serisi 2-4 yaş aralığındaki çocukların temel becerilerini destekleyen bir set.Bu sette 4 farklı ürün bulunuyor. Her üründe; içeriğe uygun oyunlar oynayabileceğiniz oyun matları, bunlarla nasıl oyunlar oynayabileceğiniz konusunda size fikir veren kitapçık, bir de desteklenen temel becerilere uygun araçlar bulunuyor. ( damgalar, şekiller,makas vb. gibi )

playdoh1

Biz Şekil Ver Öğren serisini ilk “ Şekilleri Öğreniyorum “ kutusuyla keşfettik. Kutuyu gördüğünde bile ne kadar heyecanlandığını anlatmam mümkün değil. Oyun matları kolaydan zora doğru giden aktiviteler şeklinde tasarlanmış. Böylece tek bir oyuna bağlanmadan dikkatini uzun süre taze tutabilmek de mümkün hale geliyor.

Ben ‘Renkleri ve Şekilleri Öğreniyorum ‘ setiyle birlikte geçirdiğimiz bu güzel dakikaları da sizler için derleyip, izlemeniz için aşağıya ekliyorum.

‘ Rakamları ve Saymayı Öğreniyorum ‘ setinde ise ihtiyaç duyacağımız oyun hamurları, büyük şekilli damgalar, Sayı kartları ve yine farklı aktivite önerileri olan matlar var. Bizim yönlendirmelerimiz dışında kendi yaratıcılığını da geliştirebileceği bir etkinlik.  Rakamları ve saymayı öğretmesinin yanında deniz hayvanlarını da pekiştirmede büyük bir katkısı var. Mesela Mete ahtapot ile ilk kez burada tanıştı : )

Setlerden çıkan aktivite kitapçıkları annelerin tam da tıkandığı nokta olan “ oyun üretmek “ konusunda çok yardımcı bir araç. Özellikle çalışan ve çocuğuyla kaliteli zaman geçirmeyi özleyen annelere tavsiyem olsun.

playdoh2